SON EKLENENLER

23 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: Denk güçlerin bir araya geldiği ve kilo farklarının şansları eşitlediği bu zorlu günün ilk ayağında; Dolce, King Yavuz, Crassus, Kavacık Beyi, Wild Of Westport ile Okyanus Sisi sizlere önerebileceğim en şanslı isimlerdir. 

SIRALAMAM: 10-8-2-1-5-9 // Hepsi

3. Koşu: Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan ve son 1900 metrelik kum koşusunda 2.03.17 gibi bu grup için başarılı sayılabilecek bir dereceyle Victory Way'ın hemen arkasında başarılı bir 2.lik çıkaran Dark Heart, 800/48.5 - 400/23.4 R süper dereceli galobunda çok daha iyi duruma ulaştığını bir kez daha gözler önüne serdi. Uyumlu binicisi ve tam dişine göre rakipler yanında kazanması normal sonuç olacaktır. 

SIRALAMAM: 9

4. Koşu: Bir üst gruptaki son 1200 metrelik kum koşusunda 1.22.30'luk derecesiyle oldukça parlak bir 2.likle ayrılan Atalante, aynı sınavını tekrarlaması halinde kazanması normal sonuç olacaktır. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Tomurcuk Çiçek, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalı. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Hanım Sultan, sabırlı olduğu takdirde adından bahsettirecektir. İstanbul'dan çok iyi giden Bankız, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. Güldidem, Nişanlı Kız ve Vegool geniş kuponlar için düşünülebilir. 

SIRALAMAM: 2-5-1-7-3-4-6

5. Koşu: Pist ayırt etmeksizin şimdiye kadar katıldığı 3 startından da zaferle ayrılan ve özellikle Ankara'daki son sınavı üst düzey Angel Of Death, her ne kadar kısa bir süre dinlendirilse de Bursa'da tamamladığı hazırlıklarında beğeni topluyor. Dengi rakipler arasında bir kez daha adını birincilikte süsleyebilir. İstanbul'dan oldukça iddialı giden Enjoy'u favorinin adeta gölgesi olacağını düşünüyorum. Kum performansı etkileyici Lead Soldier ve tırnağının ucuna getirilen Muammer Bey hatalardan yararlanacaklar. 

SIRALAMAM: 1-3-4-5

6. Koşu: Hücumda çok geç kaldığı son 1400 metrelik kum koşusundaki atakları ancak kendisine 1.29.91'lik derecesiyle 2.lik getiren Perfect Runner'ın 200 metre daha uzayan mesafede çok daha iddialı olmasını bekliyorum. Ufak kuponlara tek yazılabilir. Yanına at yazmak isteyenler ise; ilk startında olumlu izlenimler veren ve tecrübe kazanan Bitirim Dadaş'ı değerlendirebilirler. 

SIRALAMAM: 6-1

7. Koşu: Formunu geliştiren ve önemli bir kilo avantajını elinde bulunduran Yücedağ, bunu en iyi şekilde lehine çevirecektir. 5 gün önce Kocaeli pistinde katıldığı yarışı bu grup için yeterli Alibegi, uygun sıkletiyle gözden uzak tutulmamalı. Eli kulağına getirilen Ertecimer, başarılı binicisiyle şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Güzel bir hazırlıktan geçen Zaman Yolcusu ve sık koşmasına rağmen formu iyi Sultanbatur kollanılması gereken diğer şanslı safkanlardır. 

SIRALAMAM: 13-12-7-2-3