SON EKLENENLER

24 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) BURSA Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

2. Koşu: Güç ve performans olarak birbirlerine çok yakın isimlerin bir araya geldiği bu zorlu koşuda bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla safkana şans vermenizi öneriyorum. Şahingözü, Asarcıklı, Savaş Atı, Golden King ve My Cem her ne kadar bir adım öne çıksalar da; Ekiner, Nurlutaç ile Rengül her an devreye girebilecek güçteler. 

SIRALAMAM: 9-4-7-2-6-1-5-8-3

3. Koşu: Kocaeli pistindeki son koşusunda hücumda çok geç kalan Hoppa, aynı hataya düşmediği takdirde zaferle ayrılabilir. Formunu geliştiren Allıyarim ile bu tip mesafeleri iyi koşan Ayduru ihmale gelmezler. Gücü oranında başarılı koşabilen Uğanbike, dengi rakipler arasında en küçük hatayı affetmez. Gününde olduğu zaman farklı koşan Hızlı Asiye ile istim üzerindeki Bağlam kollanılması gereken diğer kısraklar. 

SIRALAMAM: 7-5-1-3-2-11

4. Koşu: Kısa ara sonrası fotoya kadar Haskaya ile verdiği nefes kesen mücadele sonucunda rakibine çok az farkla boyun eğen Urla Karası, gelişen kondisyonu ve orijin olarak çok daha yatkın olduğu piste oldukça ön plana çıkmakta. Güzel hazırlıklarıyla safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 8

5. Koşu: Bu kez çok daha hazır durumdaki Madam Alya ile üst üste kazanmayı başaran Ateş Geçirmez arasında sıkı bir çekişme bizleri bekliyor. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirler. 

SIRALAMAM: 4-1 // 2-3

6. Koşu: İstanbul’da tamamladığı hazırlıklarında kusursuz bir görünüm içerisinde olan Kreacher, güç ve kalite olarak bu grubun üzerinde bir isim. İdeal pist ve mesafesinde mücadele verecek olan Gold Foot’a en az favori kadar şans verilmeli. Ağır kilolarla koşmaya alışkın Lexington Fire ise bu ikiliden sonra düşünülebilir. 

SIRALAMAM: 6-5-3

7. Koşu: Tırnağının ucuna getirilen Venus Daughter, sonlardaki güçlü ataklarıyla şeytanın bacağını kırabilir. Mesafe ayırt etmeyen Körebe ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Menina sert takipçileri. Uygun kilolu Laizy Daisy ve Gece Mavisi ise hata kollayacaktır. 

SIRALAMAM: 5-4-7-10-12