SON EKLENENLER

25 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) KOCAELİ Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: El değiştirdikten sonra katıldığı üç startından da zaferle ayrılan ve kısa bir süre istirahat ettirilen Emirsoy, Bursa’da tamamladığı hazırlıklarında beğeni topluyor. En az kendisi kadar iddialı olacağına inandığım ekürisi Başkaynak’ın da yardımı ile bir kez daha zaferle ayrılmasını bekliyorum. 

SIRALAMAM: 7 // 5-6-3

3. Koşu: Her geçen gün artan bir kondisyona sahip Churchill Fire, aprantisi tarafından iyi idare edildiği takdirde koşuya ağırlığını koyacaktır. Bu kez daha hazır My Baboş, önde istediği tempoyu bulabilirse çıktığı gibi bitirebilecek yetenekte. Dengi rakipler arasında Big Man ve İstanbul’dan çok iyi giden Andiamo hatalardan istifade edecekler. 

SIRALAMAM: 4-1-2-3

4. Koşu: Yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip ettiği son Kv-6 1200 metre mesafeli kum koşusunda, trafik sorunu da yaşadığından dolayı oldukça zaman kaybeden Eğil Ateşi, belki de kazanabileceği sınavından 1.16.07’lik derecesiyle 3.lükle ayrıldı. Eksiksiz hazırlıkları ve uygunlaşan sıkletiyle başta şans verdiğim safkandır. Üst üste kazandığı koşularındaki formunu devam ettiren Gold Fist ise başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 6-2

5. Koşu: Kilo farklarının şansları eşitlediği bu zorlu koşuda; Adalson, Alidev, Torun Rüzgar, Yeşilli Bey, Braccioferro ve Osmaniye Çocuğu arasında sıkı bir çekişme olmasını bekliyorum. 

SIRALAMAM: 7-4-6-5-3-1

6. Koşu: Tecrübeli rakipler arasındaki ilk startında fotoya kadar nefes kesen bir mücadeleye girişerek başarılı bir 2.lik çıkaran Tarabya, çok daha hazır gireceği yarışında kazanmaya hayli yakın. Formunu geliştiren Kanlı Ay ve İstanbul’daki yarışları bu grup için yeterli Santolina en küçük bir hatasını affetmezler. 

SIRALAMAM: 7-4-5

7. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu son yarışını bir anlam veremediğim Ulukaan, uygunlaşan rakipler arasında favori olmayı hak ediyor. Sorunları giderilen ve bu grupla baş edebilecek güçteki Teyyare, yeterli çalışmalarıyla favoriye sert rakiptir. Ekürili Kartal Kız, aşama kaydeden Lokum Oğlu ile iyi hazırlanan Surşahini göz ardı edilmemeli. Egenin Aslanı ve Energin sürpriz uğraşı verecekler. 

SIRALAMAM: 13-11-3-2-4-6-7