SON EKLENENLER

26 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) BURSA Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

2. Koşu: Son koşularına oranla çok daha uygun rakipler arasında mücadele veren Miss Tudor ile Arpello ikilisi her ne kadar bir adım öne çıksalar da; Bipolar Lady, Speed Buff, Latinagirl ve Feveran sizlere önerebileceğim şanslı kısraklardır. 

SIRALAMAM: 5-2-3-8-7-4

3. Koşu: Kilo farklarının şansları eşitlediği oldukça zorlu bu karmaşık ayakta bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans vermenizi öneriyorum. Hamhama, İmhan, Ayçanaz, Aloysha, Ellibeş, Denizsefası, Han Kutlu, Karacagüzeli ve Baldağı sıralamamdır. 

SIRALAMAM: 8-13-9-3-7-5-1-2-4

4. Koşu: Uzun bir tedavi dönemi ardından İstanbul sentetik piste çok daha güçlü rakipler arasında katıldığı 4 sınavında da kendisine tabela içerisinde şans bulan Kweuke’nin ilk kez çıkacağı Bursa pistini yadırgamadığı takdirde kazanacağına inanıyorum. 

SIRALAMAM: 5

5. Koşu: Buradaki ilk 1200 metrelik çim koşusunu 1.10.47 gibi ciddi bir dereceyle çok kolay kazanan The Difference, sonrasında götürüldüğü Ankara’da iştirak ettiği A-2 çim yarışında sert rakiplerden olumsuz yönde etkilenerek gerilerde tamamlamıştı. Hazırlık olarak biraz eksik görünse de sınıf olarak bu grubun üzerinde olduğuna inandığım safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Son Kv-6 1400 metrelik kum koşusunda parlak bir 2.lik çıkaran Rekuva, uyumlu binicisiyle favorinin başlıca rakiplerinden biri olacaktır. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Remazanabi ise sürpriz uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 7-6-2

6. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu son yarışına bir anlam veremediğim Kevir ile tırnağının ucuna getirilen Pamukhanım arasındaki mücadeleye, sert gruptaki son yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Balamirefe’de iştirak edecektir. 

SIRALAMAM: 3-8-2

7. Koşu: Ard arda kazandığı son koşularında buradaki çoğu rakibini geride bırakan Karaçelik, kantarmasını iyi okuyan binicisiyle kaldığı yerden devam edebilecek kalibreye sahip. Makineden geç çıktığı son sınavını az farkla tabela dibinde tamamlayarak yeşil ışık yakan Barışalım, önemli kilo avantajını en iyi şekilde lehine çevirecektir. Tekrardan sevdiği piste dönen Alperencan ise kuponların olmazsa olmazlarından biridir. 

SIRALAMAM: 7-10-1