SON EKLENENLER

26 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

2. Koşu: Her yarışını bir öncekinden başarılı koşan ve özellikle düzlükten sonra yol bulmakta zorluk çektiği son sınavından başarılı bir 2.lik çıkaran Başok, uzayan mesafelerde çok daha farklı koşabileceğinin de izlenimlerini verdi. Kısa bir istirahat dönemi ardından ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında dikkatleri üzerine çeken Agera, bu havasını performansına yansıtması halinde söz sahibi olacaktır. 4 gün önceki 1300 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, hücumda çok geç kalan Do Not Worry’nin eli kulağında olduğu gözlerden kaçmıyor. Gördüğü koşusu ardından idmanlarında ortaya koyduğu derecelerle yeşil ışık yakan Kayı Beyi, edindiği tecrübeyle beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Gücü nispetinde başarılı koşabilen Torcularis ise sürpriz uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 3-1-13-8-12

3. Koşu: Sentetik pisteki ilk 1200 metre mesafeli startında mesafenin kendisine kısa gelmesinden dolayı ciddi bir ara kapatarak tabela dibinde tamamlayan Aybars, sonrasında iştirak ettiği 2100 metrelik sentetik pist koşusunda yarışın her metresinde rakiplerine hakimiyetini hissettirerek 2.10.61’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrıldı. Son kez Halenay ile birlikte yaptığı 1000/1.04 – 400/25 R kendi halindeki galobunda da oldukça sıhhatli gördüğüm safkanın bir kez daha kazanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Birbirinden başarılı son koşuları ardından son kez gerçekleştirdiği 1200/1.14.8 – 1000/1.02.2 – 400/25 R galobunda günün en iyi işlerinden birine imzasını atan Tiniz Beyi, lehine pist ve mesafede favorinin adeta gölgesi olacaktır. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Magic Bullet, Pazartesi günkü 800/46.8 – 400/22.5 R dereceli galobunda beğenimi kazanan Theworldismine ile istikrarlı bir performansa sahip Vesely hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır. 

SIRALAMAM: 5-6-7-11-8

4. Koşu: Formunda gözle görülür gelişmeler bulunan ve Cumartesi sabahı yaptığı 800/49.5 – 400/24.6 R galobunu el oynatmadan gerçekleştiren Grashof ile yarış içerisindeki yerini almakta gecikince belki de kazanabileceği son sınavından yakın aralarla 3.lükle yetinen Flying Zeus ikilisine eşit şans vermekteyim. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 4-2

5. Koşu: Olumlu tedavisi ardından katıldığı son 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kuran Madrabaz, son viraj dönülür dönülmez binicisinin kontrolünde farkı her metrede açarak 1.39.35’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrılmayı bildi. Devam ettirdiği mükemmel durumu ve ağır kilolarla koşmaya alışkın bir isim olan safkanın bir kez daha kazanması normal sonuç olacaktır. 

SIRALAMAM: 1

6. Koşu: Tabela diplerinde tamamladığı son iki koşusu ardından artık istenilen seviyeye geldiğinin izlenimlerini veren Ananiya ile son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren Sırılsıklam ikilisi ufak bütçeli kuponlar için yeterli olacaktır. Bursa’dan iyi gelen Bagurğuzeli ile formunu sürekli geliştiren Aşk Buketi kollanılması gereken diğer şanslı kısraklar. 

SIRALAMAM: 3-4-5-1

7. Koşu: Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamayan Matbaacı, son kez takısız gerçekleştirdiği 1200/1.14.2 – 1000/1.01 – 400/23.8 R dereceli galobunda fotoya artırarak girmesiyle istim üzerine getirildiğini kanıtladı. Kendisine uygun rakipleri bulan safkana ilk şansı vermekteyim. Yarış içerisinde sürekli binicisinin teşvikleriyle gitmesine rağmen bir türlü önlere sarkamayan Gödek, ancak 200’den sonra istenilen tempoyu girerek yaptığı düzgün ataklarıyla tatminkar bir 4.lük çıkardı. Mesafe uzadıkça çok daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini veren safkana en az favori kadar şans tanınmalı. Buradaki dikkat çekici yarışı ardından bir süre koşmasa da sürekli idmanlarına katılan Hiawatha, son kez ekürisi Kaynarca ile birlikte Pazartesi sabahı yaptığı 400/22 R sprintinde oldukça iyi bir görünüm içerisindeydi. Bu kez pisti çok daha iyi tanıyacak olmasıyla üst sıralardaki yerini alacaktır. Koştukça üzerine koymaya başlayan Viareggio ile uzun süreden beridir eksiksiz bir hazırlıktan geçen Samço Bey her an devreye girebilecek yetenekteler. 

SIRALAMAM: 7-3-4-12-11