SON EKLENENLER

27 Aralik 2018 Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: Takı değişikliğine gittiği son iki sınavı oldukça parlak Daykomio, güzel hazırlıklarıyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Doğu illerindeki birbirinden başarılı yarışları ardından erkenden götürüldüğü İzmir’de eksiksiz bir hazırlık döneminden geçen Steel Runner, kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. İstikrarlı bir performansa sahip Hasfırtına, ilk startını gösterişli kazanan Strong Heart ve koştukça üzerine koyan Megic Ivailo fazlaca ihmale gelmezler. Şahinter ve Demiralp zorlu koşuda hatalardan yararlanacaklar. 

SIRALAMAM: 1-4-2-6-3-7-5

3. Koşu: İştirak ettiği son 1200 metrelik kum koşusunda fotoya yakın iyi bindirerek oldukça parlak bir 2.likle ayrılan Run For Lina ile yeni yeni kendini bulmaya başlayan Watch Me ikilisi ufak kuponlar için yeterli olacaktır. Mia Sole, Ninalis, Güz Pınarı ve Peri Ruhsar geniş kuponlar için düşünülebilir. 

SIRALAMAM: 10-13-6-8-3-9

4. Koşu: Formunu önemli ölçüde geliştiren Kayansel’in eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Tırnağının ucuna getirilen Kral Artur ile dereceli galoplarıyla dikkat uyandıran Demir Poyrazım en küçük hatayı affetmezler. Kantarmasını iyi okuyan binicisini bulan Feyat Baba, kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Süerdem, Kum Fırtınası ve İpkinhan daha sonraki ihtimallerdir. 

SIRALAMAM: 5-3-1-2-4-6-7

5. Koşu: Aralıklarla mücadele verdiği son koşularında gayet tatminkar sonuçlarla ayrılan Mavi Gözlü Dev ile son 1900 metrelik kum yarışını zorlanmadan sermayeli kazanan Victory Way ikilisine eşit şans vermekteyim. En az hata yapan koşunun kazananını belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 7-5

6. Koşu: 1600 metrelik son Gr-3 kum koşusunda rakibi Tarık Han’a son aksiyonla yetiştiremeyerek 2.likle ayrılan formda Celaliye ve mükemmel formunu koruyan Gümbürgümbür arasındaki mücadeleye, sorunlarından dolayı aralıklarla koşan kalite safkan Semend’e iştirak edecektir. 

SIRALAMAM: 4-1-3

7. Koşu: Yine bu tip rakipler arasındaki son 1200 metrelik kum koşusunda, son 200’de 3 – 4 boy kadar önündeki Oya ile arasındaki farkı her metrede eritmesine rağmen yetiştiremeyerek 1.15.14 gibi bu grup için iyi sayılabilecek bir dereceyle 2.likle yetinen Giallo Ragazza’nın istim üzerine getirildiği gözlerden kaçmıyor. Güzel hazırlıkları ve kendisini bir kez daha tercihleyen başarılı binicisiyle kazanacağına inandığım kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 6